Maša ob zaključku veroučnega leta bo 10. junija ob 10. uri. Z njo se bodo tudi otroci poklonili spominu velikega jezikoslovca p. Stanislava Škrabca... več informacij »
9. NAVADNA  NEDELJA, 3. 6. 2018 9. nedelja med letom je danes. Za neljubo napako v prejšnjih oznanilih, da bo danes procesija, se vam... več informacij »
Med slovesno 10. mašo v cerkvi Gospodovega oznanjenja Mariji na Kostanjevici v Novi Gorici, je  na prvo adventno nedeljo, 3. 12. 2017, sprejela... več informacij »
          P. ALEKSANDER VAVPOTIČ Meseca maja 1915 je izbruhnila vojna med Italijo in staro Avstrijo. Takrat se je začela za... več informacij »
Dragi starši, odločili ste se, da besedo, dano ob krstu vašega otroka za krščansko vzgojo, izpolnite. Želimo vam pomagati uresničiti to zavezo.... več informacij »
Župnijski piknik bo ponovno v Prilesju v nedeljo 17. junija 2018 PROGRAM 11.00 - sv. maša 12.30 - jedača in pijača za vse udeležence na... več informacij »

ne spreglejte

„Priti v Gorico, pa ne iti na Kostanjevico je ravno tako kakor iti v Rim, pa ne videti papeža!“ (pater Chiaro Vascotti, Storia della Castagnavizza, 1848)

Na Kostanjevici ali na Kapeli, kot tudi pravijo kraju domačini, je staro božjepotno svetišče s samostanom, s pestro zgodovino in bogatimi zakladi preteklosti.

Kostanjevica leži ob južnem robu Nove Gorice, tik ob slovensko-italijanski meji. Na 143 metrov visokem griču je cerkev Gospodovega oznanjenja Mariji in k njej prizidan frančiškanski samostan.

Za prebivalce z obeh strani meje in druge obiskovalce je ta kraj duhovni biser, oaza miru in zelenja.

nas želite obiskati?

...predstavljamo se