ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE

20.04.2017

Zunanjo slovesnost praznovanja Gospodovega oznanjenja Mariji in naše župnijsko žegnanje bomo obhajali na 2. velikonočno nedeljo, nedeljo Božjega usmiljenja, 23. aprila ob 10. uri. Slovesnost bo vodil pater, ki je župnikoval na Kapeli pred 25. leti.

Ob prazniku vam samostan odpira svoja vrata, da si boste lahko ogledali vse bisere, ki jih hrani Kostanjevica. Takoj po maši bo v cerkvi kratka predstavitev cerkve, grobnice Burbonov, Škrabčeve knjižnice in rožnega vrta. Vse to si boste lahko tudi ogledali.

Po ogledu vas vabimo v park pred cerkvijo, kjer bomo praznovanje nadaljevali s skupnim druženjem.

Gospodinje naprošamo, da za pogostitev župnijskega občestva po maši ob 10. uri pripravijo sladke dobrote. V samostansko kuhinjo jih prinesite do sobote zvečer. Hvala.