CELODNEVNO ČEŠČENJE

27.09.2017

Nedelja, 1. oktobra je Frančiškova in rožnovenska. Ta dan v naši župniji obhajamo dan CELODNEVNEGA ČEŠČENJA Jezusa v sv. Rešnjem telesu.

Biti pred Najsvetejšim je milost. To je blagoslovljen čas. To ni zapravljen čas, ampak najbolj modro in koristno porabljen čas. Ta čas posvetimo samemu Jezusu, torej Bogu. To je čas druženja in pogovora z našim Odrešenikom, ki nam je izkazal ljubezen do konca. Od Jezusa lahko odidemo vedno notranje obogateni, pomirjeni, potolaženi, opogumljeni, zlasti pa bolj posvečeni. Naj bodo minute ali ure, ki jih bomo preživeli v cerkvi pred Najsvetejšim v blagoslov in tolažbo nam samim in po nas našim bližnjim. Poskrbimo, da bo med molitvenimi urami dovolj tišine tudi za osebno molitev!

Najsvetejše bo izpostavljeno od 9. do 10., in po maši ob 10. uri  do večerne maše. Ob 17.30 zapojemo litanije, blagoslov z Najsvetejšim. Sledi sveta maša.

Vabimo molivce ali skupine, da prevzamejo vodenje češčenja. Zapišete se v zakristiji.

Nabirka nedelje je namenjena vzdrževanju in spodbujanju frančiškanskih poklicev.