SPOMINSKA SVETA MAŠA

15.02.2017

Lojze Bratuž *17. februar 1902, Gorica, † 16. februar 1937, Gorica.

"Življenjska partitura Lojzeta Bratuža je vsa v enem svetlem ključu, v ključu ljubezni."

V seznamu pričevalcev za vero, ki so v dvajsetem stoletju izgubili svoje življenje, je tudi primorski zborovodja, organist in skladatelj Lojze Bratuž. Nanj ga je uvrstila goriška nadškofija. Lojze Bratuž je umrl 16. februarja leta 1937 v Gorici za posledicami fašističnega mučenja, dan pred svojim petintridesetim rojstnim dnevom.

Ljubka Šorli * 19. februar 1910, Tolmin, Slovenija, † 30. april 1993, Gorica.

»Ljubka Šorli je simbol slovenske matere, ki je nobena težava ne zlomi, pogumno prenaša trpljenje in se prepričano zanaša na Boga, ki ji nikoli ni naložil takega bremena, da bi ga ne mogla prenesti. Nikoli ni obupala, vedela pa je, da ji bo Bog pomagal, zato je hodila pogumno po svoji poti.« Tako je o pesnici in učiteljici, kulturni delavki in trpinki zapisal profesor Martin Jevnikar.

Ob obeh obletnicah smrti bo v cerkvi Marijinega oznanjenja na Kostanjevici

SVETA MAŠA V SPOMIN IN ZAHVALO LOJZETU BRATUŽU IN LJUBKI ŠORLI.

Sveta maša bo v nedeljo, 19. februarja ob 18. uri.